Gençlik Forumu!!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gençlik Forumu!!

Gençlerin Yeni Buluşma Noktası...

5 posters

Coca Cola'nın kanser yapan sırrı

değaşe
    değaşe

Coca Cola'nın kanser yapan sırrı Empty Coca Cola'nın kanser yapan sırrı

Mesaj  değaşe Paz Haz. 14, 2009 10:30 am

Coca Cola'nın kanser yapan sırrı

İlk günden beri içerisindeki katkı maddelerini bir sır gibi saklayan Coca Cola firmasının sırrı sonunda çözüldü.

Yapılan araştırmalarda Coca-Cola'nın içerisinde E211 (Sodyum Benzoat) maddesinin bulunduğu saptanmış, firma uzun süre bu iddialara karşı sessiz kalmıştı. Sodyum Benzoat maddesi siroz, parkinson gibi hastalıklara davetiye çıkarıyor, hiperaktivite bozukluğuna neden oluyor ve DNA'ya zarar veriyor.

KÜFLENMEYİ ÖNLÜYOR

Genel olarak gazlı içeceklerin birçoğunda bulunan ve küflenmeyi önleyen bu maddenin C vitaminiyle karşılaşınca kansorejene dönüştüğü belirtildi. Coca Cola firması ilk olarak Diet Colalar'dan bu maddeyi çıkartacaklarını ve yıl sonuna kadar tamamen kullanımdan kaldıracaklarını açıkladı. Firma sözcüsü bu maddeyi kullanmayı bırakacaklarını açıklasa da Sodyum Benzoat'ın yerini tutacak başka bir bileşen bulamadıklarını da itiraf etti.
    SheytaN
    SheytaN

Coca Cola'nın kanser yapan sırrı Empty Geri: Coca Cola'nın kanser yapan sırrı

Mesaj  SheytaN Paz Haz. 14, 2009 8:24 pm

Ben coca-cola yı qüçüklüqümden Beri İçiyorum ama suana qadar hiç bi hastalıqla qarsılasmadım Allaha Süqür Smile
    laz prenses
    laz prenses

Mesaj  laz prenses Ptsi Haz. 15, 2009 8:50 pm

bunlar bilimsel açıklamalar ister inan ister inanma...yaşlanınca görürüsün Very Happy
    Admin
    Admin
    Admin

Coca Cola'nın kanser yapan sırrı Empty Bencede!!!

Mesaj  Admin Ptsi Haz. 15, 2009 9:08 pm

Bende içiyorum ama yaşlanınca ne yapıcam bilmiyorum Crying or Very sad ama inş bişe olmaz.
    MicroB
    MicroB

Mesaj  MicroB Ptsi Haz. 15, 2009 10:51 pm

oLm taRık bEn 24 saAt içi0rm La xD zéRo heMidE Twisted Evil
    SheytaN
    SheytaN

Mesaj  SheytaN Salı Haz. 16, 2009 9:24 pm

Kötüye ßişi oLmaz Rahat oL bnm babamda yaslı ama ondada bişi yoq allaha süqür Wink

Forum Saati Ptsi Tem. 01, 2024 9:36 am